بهترین تالار های عروس و باغ تالار در تهران

ویژگی های هر یک از باغ تالار ها و تالار های عروسی تهران را با هم مقایسه کنید و یکی را انتخاب کنید.
از دسته بندی ها زیر استفاده کنید

باغ و تالار عروسی، چالشی برای زوج های جوان

باغ و تالار عروسی در دنیای مدرن امروزه دائما خود را ارتقا می دهند. درست مثل هر حرفه و شل خدماتی دیگر، گردانندگان تالار ها و باغ های عروسی خود را به مد و تغییرات روز متحول می کنند. از نوع چیدمان و سرو گرفته تا دیزاین و خدمات جانبی همه دائما به روز و با کیفیت تر می شود. شاید قبلا این مکان‌ها اغلب محلی بزرگ و ساده با خدماتی مرسوم بود که افراد در آن جمع می شدند و مراسم خود را برگزار می کردند. اکنون اما تالارها و باغ هایی را می بینیم که انتظارات همه را برآورده می کنند. امروزه هدف تالار ها و با غ ها ارائه بهترین عروسی به زوج ها است! با این حال، دانستن ویژگی های یک مکان عروسی خوب یا حتی استثنایی ضروری است. شما نمی خواهید در انتخاب مکان عروسی به چیز کمی بسنده کنید. 

انتخاب باغ و تالار عروسی مناسب ممکن است گاهی اوقات یکی از چالش برانگیزترین کارها برای زوج های جوان باشد. با این حال، برای بهترین روز زندگی خود، به بهترین مکانی که می توانید داشته باشید نیاز دارید. عروسی یکی از خاص ترین مراسم در زندگی هر کسی است. زوج های جوان می خواهند با برنامه ریزی عروسی خود با یک برنامه ریز مراسم عروسی، آن را حتی بیشتر خاص کنند. همه می خواهند با انجام کارهای خاص مانند دکوراسیون منحصر به فرد، غذای خاص، اجرای رقص و آواز خاص و استقبال باشکوه عروس و داماد، عروسی خود را به یاد ماندنی کنند. اما مهم ترین آن محل برگزاری است. اگر مکان برگزاری عروسی خوب نباشد، همه چیز هدر خواهد رفت. در اینجا مختصری بر آنچه از یک مکان عروسی خوب باید انتظار داشت یا به عبارت دیگر، ویژگی های یک تالار و باغ عروسی عالی را بیان می کنیم.

باغ عروسی

فضای بزرگ:

 این اولین چیزی است که در هر مکان عروسی به چشم می آید. به این دلیل که ما معمولا همه خانواده و دوستان خود را به عروسی دعوت می کنیم، بنابراین فضای کافی برای پذیرایی از مهمان مورد نیاز است. طبق روند مدرن، مکان های عروسی مناسب معمولا باید مراسم عروسی و پذیرایی را در یک ساختمان برگزار کنند. این کار یک راه عالی برای صرفه جویی در زمان و هزینه است. علاوه بر این، انرژی جابجایی از یک مکان به مکان دیگر را ذخیره می کند. یک مکان عروسی عالی باید بتواند این شرایط را برای شما فراهم کند. مکان عروسی که انتخاب می کنید باید دارای سالن های پذیرایی بزرگی باشد که بتواند مراسم جشن عروسی و پذیرایی را در یک مکان ترکیب کند. بنابراین، سالن های عروسی مناسب باید دارای قسمت های پذیرایی بزرگ باشند تا مهمانان در طول مهمانی راحت تردد کنند. فضای پذیرایی باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا مهمانان بتوانند در فضای باز، برقصند و تفریح کنند.

کیفیت کلی محل برگزاری و نگهداری:

هنگامی که یک مکان انتخاب می شود، مطمئن شوید که همه چیز در محیط به خوبی نگهداری می شود. اولا، شما و بقیه مهمانان در محیط تالار و با عروسی باید از همه لحاظ ایمن باشید. همه باید احساس راحتی و آرامش کنند. محل برگزاری هرگز نباید منبع استرس باشد.

به این ترتیب، در اینجا جزییاتی مهم درمورد کیفیت کلی محل برگزاری و نگهداری باغ و تالار عروسی وجود دارد که باید بررسی کنید:

 • تمیزی کلی: نباید زباله در اطراف وجود داشته باشد. سطل های زباله نیز باید به راحتی در هر گوشه قرار داشته باشند. سطل های زباله باید درست قبل از پر شدن ظرفیت خالی شوند.
 • پایداری کلی ساختار: آیا محل برگزاری به اندازه کافی قوی است (مخصوصاً اگر در طبقات بالاتر باشد). وجود ترک های بیش از حد در کف و دیوارها نگران کننده است. قاب های فلزی زنگ زده نیز نگران کننده هستند. پس به ایمنی بنای ساختمان و لوازم داخل تالار و با عروسی توجه کنید.
 • بهداشت محیط: توالت ها باید به طور منظم تمیز شوند. حتی در ظرفیت کامل باید بوی تازگی داشته باشد. لوله های شکسته یا نشتی نباید وجود داشته باشد.

زیبایی و نظم چیدمان تالار عروسی

در ادامه ویژگی های کلی باغ و تالار عروسی می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

انعطاف پذیری و تطبیق پذیری:

اکثر زوج ها تصمیم می گیرند که مراسم و پذیرایی را در یک مکان برگزار کنند. این شاید راحت ترین برنامه برای عروسی باشد. به این ترتیب، شما باید اطمینان حاصل کنید که محل برگزاری مطابق با آنچه می خواهید یا حتی الامکان شبیه به آن باشد. اهمیت این مورد وقتی بیشتر می شود که شما برنام عجیب و غریب و پیچیده ای برای مراسمتان در ذهن داشته باشید. تالار و با عروسی برگزار کننده مراسم باید به اندازه کافی حرفه ای باشد تا مهمانان، مجریان، وسایل ویژه (در صورت وجود) و سایر جلوه های ویژه شما را در خود جای دهد.

تهویه مناسب و کنترل دما:

به یاد داشته باشید، مهمانان شما قرار است چند ساعت وقت خود را در مکان برگزاری مراسم بگذارنند. بنابراین، مکان عروسی باید دارای تهویه مناسب و امکانات کنترل دما باشد. این به شما کمک می کند دمای تالار را طوری تنظیم کنید که مهمانان دمای محیط را متعادل احساس کنند. افرادی که در مراسم عروسی شما شرکت می کنند، باید ساعات خوشی را سپری کنند تا همواره خاطره ای خوش از مراسم شما در ذهنشان باقی بماند.

طعم غذا: 

غذا مهمترین چیز برای هر موقعیت خاص است. شاید به جرات بتوان گفت که یکی از مهم ترین ویژگی های یک باغ و تالار عروسی خوب کیفیت غذای ارائه شده در آن است. طعم و کیفیت مطلوب غذا باعث می شود تا خاطره جشن عروسی در ذهن مهمان ها برای مدت های طولانی باقی بماند. 

اهمیت کیفیت غذا

دکوراسیون:

محل باغ و تالار عروسی بخشی از تمرکز اصلی هر خانواده در هنگام برنامه ریزی عروسی است. مضامین مختلفی از دکوراسیون وجود دارد. یک مکان عروسی خوب گزینه های تزئینی زیادی را به شما ارائه می دهد.

ظرفیت باغ و تالار عروسی:

محدودیت ‌های ظرفیت باغ و تالار عروسی می‌ تواند در انتخاب مکان عروسی برای زوج های جوان یکی از شاخصه هایی است که با توجه به تعداد مهمانان مراسم عروسی اهمیت پیدا می کند. بدیهی است که نمی‌ توانید 300 نفر را در فضایی که برای 150 نفر طراحی شده است، جمع کنید. البته نا گفته نماند که عکس آن نیز به همان اندازه مشکل‌ ساز است. بزرگترین اشتباهی که معمولا بیشتر زوج های جوان مرتکب می شوند، در واقع انتخاب یک فضای بزرگ برای تعداد کمی از مهمانان است. اگر یک باغ و تالار عروسی را رزرو می‌کنید، مطمئن شوید که با تعداد کل مهمانان شما مطابقت داشته باشند.

قیمت باغ و تالار عروسی:

شاید به جرات می توان گفت که قیمت یک باغ و تالار عروسی در انتخاب آن بسیار تعیین کننده است. البته نه به این معنی که هرچه قیمت باغ و تالار عروسی گرانتر باشد، پس محل بهتری خواهد بود و یا عکس آن. بهتر است اینطور گفت که خدمات و امکانات و سیستم سرو غذا و پذیرایی در کنار کیفیت محل باغ و تالار عروسی است که ارزش هزینه برای آن را مشخص می کند. قاعدتا به هر میزانی که موارد ذکر شده با کیفیت تر باشد، قیمت باغ و تالار عروسی گرانتر خواهد بود. زوج‌ ها به طور متوسط بخش زیادی از پول خود را صرف هزینه برای محل برگزاری مراسم عروسی اختصاص می‌دهند.

خدمات اضافی= هزینه های بیشتر

پکیج های جانبی:

پکیج های جانبی زوج های جوان را جذب باغ و تالار های عروسی می کند! برخی از باغ و تالار های عروسی خدمات کاملی ارائه نمی ‌دهند. اینجاست که باید به کیفیت غذا، میز بار، اجرای آتش بازی و کارمندان تشریفات فکر کنید. قطعا میزان کیفیت و کم یا زیاد بودن پکیج های جانبی مراسم عروسی رابطه مستقیمی با هزینه ای که پرداخت می کنید دارد. هر چه پکیج خدمات انتخابی شما کامل تر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود. در نقطه مقابل، برگزاری مراسم با پکیج های تشریفاتی کمتر منجر به هزینه کمتر می‌شود. به همین جهت، برای اطمینان از اینکه بتوانید بهترین پکیج های خدماتی را با مناسب ترین قیمت ها به دست ‌آورید، حتماً در مورد حداقل‌ هزینه های غذا و نوشیدنی، هزینه ‌های جانبی و سایر موارد پرداختی که می‌ توانند نقش مهمی در روند انتخاب مکان باغ و تالار عروسی داشته باشند، پرس و جو کنید.

 مدت زمان خدمات دهی باغ و تالار عروسی:

این موضوع لزوماً به زمانی اشاره نمی کند که مهمانی شما باید به پایان برسد. معمولا در قرارداد های  بعضی از باغ و تالار های عروسی مواردی مربوط به محدوده زمانی ارائه یکسری از خدمات مشخص می شود. بیشتر اوقات در قرارداد زمانی که مهمانی باید متوقف شود، ذکر می شود. البته، اگر رقصیدن در طول شب با صدای بلند و تقویت شده اولویت شماست، باید بدانید برخی از باغ و تالار های عروسی بر اساس ضوابطی که دارند، محدودیت هایی در ارائه این نوع خدمات تا انتهای شب دارند. بنابراین، لازم است قبل از امضای قرارداد باغ و تالار عروسی برای مراسمتان از محدودیت ‌های اینگونه مقررات طی صحبت با مسئول باغ و تالار عروسی اطلاع کسب کنید. 

 سبک باغ و تالار عروسی:

همیشه انتخاب فضایی که با دید شما مطابقت داشته باشد باید اولویت شماره یک باشد. سبک محل برگزاری مراسم عروسی شما به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. بیشتر نامزدهایی که ذهنیت کلاسیک دارند، اغلب به سمت مکان‌ های سرپوشیده مانند هتل‌ ها، سالن ‌ها و تالار ها جذب می ‌شوند. اگر برگزاری مراسم در محیط بیرون را ترجیح می دهید، پس بهتر است باغی زیبا در فضای باز با چشم‌ انداز طبیعت را برای برگزاری مراسم خاص خود انتخاب کنید. معمولاً فضا های باز گسترده که با چراغ‌ های رشته ‌ای طراحی شده اند سبک مورد علاقه بسیاری از زوج های جوان است.

سبک برگزاری مراسم

برنامه ی پشتیبان باغ و تالار عروسی:

مورد فوق به این معنی است که آیا محل برگزاری مراسم شما در مواقع اضطراری راه کاری  ارائه می دهد؟ ممکن است در روز برگزاری مراسم تغییرات آب و هوا رخ دهد و ناگهان باران شدیدی ببارد یا باد و طوفان به راه بیافتد. با توجه به این گونه اتفاقات ناگهانی آیا باغ و تالار عروسی مد نظر شما برای مواجه ناگهانی با چنین چالش هایی به شما خدماتی از پیش برنامه ریزی شده را ارئه می دهد؟ اگر برنامه ‌ریزی چنین مسائلی را برای شما انجام نمی‌ دهند، باید به فکر باغ و تالار عروسی دیگری باشید، تا در صورتی که اتفاقی در محل برگزاری پیش از روز مراسم یا در طول مراسم افتاد، خیالتان از بابت راه حل های از پیش در نظر گرفته شده، راحت باشد.

حمل و نقل و شرایط پارکینگ:

جزئیات مربوط به مکان باغ و تالار عروسی فقط برای ایجاد یک تجربه مثبت و به یاد ماندنی در ذهن مهمان است. اطمینان از اینکه فضای کافی برای پارک ماشین ‌ها وجود دارد یکی از جنبه های مثبت و مهم هر باغ و تالار عروسی است. وقتی مهمانان مراسم مجبور نباشند مسیری طولانی را از محل مراسم شما تا پارکینگ پیاده روی کنند و برگردند، حتما با دغدغه کمتری برای شرکت در مراسم عروسی حاضر می شوند. موضوع فضای پارکینگ ضرورت مهمی برای هر باغ و تالار عروسی است تا خانواده ها بتوانند بدون هیچ گونه ناراحتی و مشکلی به محل برگزاری مراسم رفت و آمد کنند.

اتاق پرو:

فرقی نمی کند که برای مراسم و همچنین پذیرایی، مکان عروسی را با امکانات فردی یا ترکیبی انتخاب کنید، معمولا باید یک اتاق پرو جداگانه برای داماد و عروس وجود داشته باشد. این نوع از اتاق پرو ‌ها می‌ تواند توسط دیگر اعضای خانواده عروس نیز استفاده شود. فضا و کیفیت اتاق ‌های پرو برای تعویض لباس مهمانان به خصوص برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید این مورد را از گزینه های ویژه باغ و تالار عروسی در نظر گرفت.

اتاق پرو با و تالار عروسی 

موقعیت مکانی باغ و تالار عروسی:

دسترسی ساده به مکان باغ و تالار عروسی نکته مهمی محسوب می شود. آیا می توان به راحتی به آن دست یافت یا راه دور است؟ آیا مسیرها برای مهمان هایی که با منطقه ناآشنا هستند به اندازه کافی ساده خواهند بود؟ این مساله در انتخاب یک باغ و تالار عروسی همیشه باید در نظر گرفته شود.

تعداد فصا های قابل ارائه باغ و تالار عروسی:

برخی از باغ و تالار های عروسی دو یا چند نوع مکان مختلف را برای ارائه به مشتریان خود عرضه می کنند: یکی برای مراسم و دیگری برای پذیرایی. این مورد برای یک باغ و تالار عروسی یک گزینه برتری و ارجحیت نسبت به سایر رقبا در این صنف محسوب می شود. این قابلیت برای آن دسته از زوج های جوانی که به دنبال تجربه دو فضای متفاوت در روز عروسی خود هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیر تشریفات باغ و تالار عروسی:

یک باغ و تالار عروسی خوب باید یک متخصص و مدیر برگزاری تشریفات حرفه ای در دسترس داشته باشد. حضور چنین فردی برای پیگیری و کنترل کیفیت خدمات ارائه شده در باغ و تالار عروسی بسیار با اهمیت است. مدیر تشریفات می تواند مسائلی از قبیل موارد ذیل را انجام دهد: 

 • بازرسی عمیق چشمی محل برگزاری و پرسنل هنگامی که بسیاری از رویدادها در حال وقوع هستند.
 • هماهنگی الزامات و سایر درخواست های مشتری
 • مفهوم سازی طراحی فضا و دکوراسیون
 • فراهم کردن خدمات مطابق با تعداد بازدیدکنندگان مورد انتظار
 • تنظیم زمان مورد نظر برای شروع و پایان مراسم
 • پیشنهاد پکیج باغ و تالار عروسی به مشتریان
 • فرآیند امضای قرارداد
 • پاسخگویی به تمام سوالات مشتریان حین عقد قرارداد

 

مدیران تشریفات محل برگزاری باید حرفه ای، شایسته، با شخصیت و آگاه باشند. توانایی پاسخگویی به تمام سوالات مشتریان را  داشته باشند تا هیچ نکته ای برای مشتریان نامشخص نباشد. همچنین خوب است که این افراد تا حد امکان در دسترس باشند. زیرا این کار سطح استرس و اضطراب مشتریان را از بین می برد.

مدیر تشریفات حرفه ای

گزینه های کلی پکیج عروسی

از آنجایی که روز عروسی خاص ترین اتفاق در زندگی افراد به شمار می رود، باید گزینه های مختلفی را که با و تالار عروسی به شما ارائه می کند، با دقت در نظر بگیرید. جزئی نگری در انتخاب باغ و تالار عروسی منجر ثبت قرارداد با مجموعه ای می شود که بیشترین خدمات مد نظرتان را به نسبت بودجه شما برایتان فراهم می کند. شاید بتوان گزینه های کلی و اصلی پکیج عروسی را از نظر اغلب زوج های جوان مواردی از قبیل: مطابقت فضای باغ و تالار عروسی با تعداد کل مهمان ها، کیفیت خدمات پذیرایی (غذا و نوشیدنی)، طراحی و زیبایی فضای باغ و تالار عروسی، زمان و مدت ارائه خدمات، سیستم نور پردازی و صدا دانست. 

بنابراین برگزارکنندگان مراسم باید در نظر داشته باشند که موارد عنوان شده برخی ازموضوعات مهمی است که باید در باغ و تالار عروسی بررسی و ارائه شود. چنین مشخصاتی هستند که مبنای قیمت گذاری برای باغ و تالار عروسی می باشد. مطمئنا، هر باغ و تالار عروسی هم پکیج خاص مجموعه خود را دارد. با این حال، آنها اگر می خواهند تجارت پویایی داشته باشند، باید پکیج های خدماتی خود را بر اساس مشتریان خود تغییر دهند. 

انتخاب گزینه های کلی پکیج عروسی

کلام آخر

با توجه به تمام ویژگی هایی که برای یک باغ و تالار عروسی خوب عنوان شد، زوج های جوان باید انتخاب مکان برگزاری مراسم خود را یکی از اولین اقدامات برنامه ریزی عروسی در نظر بگیرند. بنابراین باید جستجوی خود را از قبل شروع کنید. اما همه چیز به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. اگر در مورد محل برگزاری ایده های خاصی دارید، بهتر است هر چه زودتر به دنبال باغ و تالار عروسی ایده آل خود باشید، چرا که باغ و تالار عروسی عالی دائما رزرو می‌شوند. بنابراین اگر هرچه زودتر شروع به کار کنید، احتمال اینکه اولین انتخاب خود را بگیرید، بیشتر می‌شود.

در شهر جستجو کنید

در شهر جستجو کنید و هر چیزی را با کیفیتی عالی برای استفاده پیدا کنید.

جستجو در آگهی ها

بهترین های هر شهر را با ما در لیستدو پیدا کنید.

دسته بندی های محبوب

بهترین خدمات را هر شهر برای نیازهای خود بیابید.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید

با اولین خرید خود از سایت لیستدو تا 50% تخفیف ویژه دریافت کنید.

آنچه مشتریان ما می گویند

ببینید که چگونه لیستدو می تواند به شما کمک کند هر آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

آخرین مقالات و اخبار

آخرین مقالات و اخبار ما را از طریق بخش وبلاگ لیستدو پیگیری کنید.